تاریخ گلاب گیری کاشان

به اردیبهشت ماه که می‌رسیم، گردشگران زیادی آماده سفر به کاشان می‌شوند. کاشان شهر گل و گلاب در این ماه پذیرای مسافران بسیاری از تمام شهرهای ایران است که هم برای سیاحت و هم برای خرید انواع عرقیجات آمده‌اند. می‌توانید از نزدیک شاهد مراسم گلابگیری کاشان باشید و بهترین محصولات را به طور مستقیم از مردم این منطقه خریداری کنید.

قدمت برگزاری جشن گلاب گیری، به ۷۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد. سال‌ها پیش، باستان شناسان آثاری از گل های سرخ را در منطقه سیلک پیدا کردند که نقوش گل در اشیای باستانی آن باقی مانده بود. همچنین جهانگرد معروف فرانسوی، شاردن، به هنگام بازدید از کاشان، به دشت های گل سرخ در این منطقه اشاره کرده است.

جالب است بدانید، برای نخستین بار ایرانیان توانستند با استفاده از روش تقطیر، اسانس گلاب را از گل سرخ بگیرند. اگرچه امروزه گلاب کاشان شهرتی جهانی دارد، اما تولید گلاب برای اولین بار در بخش میمند استان فارس انجام شد.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه