زیباترین شهر ایران برای مسافرت در تابستان

با نزدیک شدن به روزهای گرم سال، تب و تاب سفرهای تابستانه هم داغ می‌شود. ایامی که برای بسیاری از خانواده‌های پر مشغله ایرانی، تنها یادآور یک جمله است: « وقتشه بریم سفر! » تابستان، هرچند که دلچسب و خاطره انگیز است اما گرمای سوزان روزهایش هم، غیر قابل انکار است.برای سفر در تابستان بیشترمان ترجیح می‌دهیم به شهرهایی سفر کنیم که خنک‌ترند و از گرمای تابستان کمی خلاص شویم. اما به نظر شما بهترین شهرهای ایران برای سفر در تابستان کجا هستند؟

آلاشت یکی از شهرهای شهرستان سوادکوه در مازندران است که از خنک‌ترین شهرهای شمالی در تابستان محسوب می‌شود و با سفر به آنجا می‌توانید در ارتفاعی بلند، مهمان ابر و آفتاب و جنگل باشید.

روستای هیروه این منطقه ی بی نظیر که گویی یک جزیره کوچک و خوش آب و هوا در استان کرمانشاه است؛ در شهرستان پاوه و در نزدیکی رودخانه سیروان قرار دارد.

روستای فیلبند که به «بام شرقی مازندران» نیز معروف شده، مرتفع‌ترین ییلاقات مازندران است که با اقیانوسی از ابر و چشم‌اندازی بی‌بدیل پذیرای گردشگران در سفرهای تابستانی است.این ییلاق در اصل «فلبند» نام دارد؛ «فل» در گویش مازندرانی به‌معنای خستگی و «بند» نیز به‌معنای بند آمدن و نتوانستن است.

اگر می خواهید از مشکلات روزمره فرار کنید و بدون هیچ دغدغه و دردسری در منطقه ای خارج از شهر زندگی کنید؛ املش گیلان یکی از بهترین انتخاب‌های شماست. غرق شدن در دل جنگل و قدم زدن در طبیعتی بکر بدون آنکه خبر از آلودگی و ترافیک باشد؛ روح آدمی را تازه می‌کند.

امنش

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه