شب در شیراز کجا بریم؟

شیرازیکی از دیدنی‌ترین شهرهای ایران است. تنوع جاهای دیدنی این شهر، سبب شده است که در لیست پرجاذبه‌ترین شهرهای ایران قرار گیرد. جاهای دیدنی شیراز آن‌قدر زیادند که با یک بار رفتن به شیراز، نمی‌توان از همه آن‌ها بازدید کرد. علاوه‌ بر این، جاهای دیدنی شیراز در شب نیز حال‌وهوای منحصربه‌فردی را به‌گردشگران عرضه می‌کند.

جاهای دیدنی شیراز در شب:

حافظیه

شب‌های شیراز شب‌های رویایی هستند که با احساسات گردشگران ارتباط عمیقی برقرار می‌کنند. حافظیه از پربازدیدترین دیدنی‌های شیراز است. عاشقان حافظ در همه جای ایران هستند؛ اما کسانی که اهل شعر و شاعری هستند می‌دانند که شب‌های حافظیه حال و هوای دیگری دارد. محال است کسی اهل تاریخ و ادبیات باشد، اما شب‌های حافظیه را در اولویت بازدید خود قرار ندهد.

ارگ کریمخانی

ارگ کریم‌خانی یکی دیگر از مکان‌های دیدنی شیراز در شب است. از حافظیه تا ارگ کریمخانی در حدود سه کیلومتر فاصله است. قلعه بنای مجموعه، در حدود یک ساعت زمان برای بازدید لازم دارد. شاید با خود فکر کنید که چون ارگ کریمخانی یک اثر تاریخی است، پس نمی‌تواند با احساس شما ارتباط برقرار کند اما حقیقت این است که چنین نیست. ارگ کریمخانی در وسط شهر شیراز یک نگین بی‌بدیل است که زیبایی آن چشم را نوازش می‌دهد؛ اما این فضای داخل ارگ نیست که در دل شب زیبا است.

نارنجستان قوام

مجموعه باغ نارنجستان قوام از مکان‌های دیدنی شیراز در شب، است. این باغ زیبا یک جاذبه خاص است که با داشتن معماری و طبیعت کم‌نظیر، چشم توریست‌ها را به‌سمت خود هدایت می‌کند. هرچه از زیبایی‌ها و سبک معماری جذاب ساختمان داخل باغ قوام بگوییم باز هم حق مطلب ادا نمی‌شود. زمان ساخت بنا، کارکرد آن را برای دید و بازدیدهای سیاسی با مقامات خارجی در نظر گرفته‌اند. با این کارکرد، می‌توان حدس زد که از چه اساتید مجربی برای ساخت بنا استفاده شده و چه تزییناتی در آن به کار رفته است.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه