موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی | ورزشگاه امام رضا

استادیوم ورزشی امام رضا (علیه السلام)

ا عنایت به اینکه آستان قدس رضوی در تمام عرصه های فعالیت خود در حوزه های مختلف ، پیشرو و متمایز بوده و همواره بهترین و به روز ترین دستاوردهای علمی و بین المللی را در عرصه خدمت ، به کار گرفته است. لذا تلاش دست اندرکاران این پروژه نیز همسو با سیاست های کلی آستان قدس رضوی در جهت استفاده از آخرین دانش فنی در احداث اماکن ورزشی شکل گرفت.

مجهزترین ورزشگاه کشور که پس از سال‌ها تلاش بی‌وقفه دست‌اندرکاران آستان قدس رضوی  با توصیه های موکد تولیت معزز آستان قدس رضوی حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی با تلاشی مضاعف و با ویژگی‌هایی منحصر به فرد، اکنون به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

*ظرفیت 25 هزار نفر برای تماشای مسابقات ملی و بین‌المللی در رشته‌های فوتبال و دوومیدانی

*18هزار مترمربع سقف کابلی کششی با پوشش چادر ضد حریق برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید و نزولات جوی بر تماشاگران

*240 پروژکتور 2000 واتی با وظیفه تامین 4 کلاس روشنایی فیفا و 4 کلاس روشنایی دوومیدانی

*سیستم صوت تحت شبکه شامل 65 دستگاه بلندگوی حرفه‌ای قابل کنترل از اتاق فرمان

* نورپردازی سقف ورزشگاه در رنگ‌های مختلف جهت ارایه تصاویر زیبا و ایجاد جلوه‌های بصری و به منظور جلوگیری از ایجاد سایه در زمین

* سیستم نظارت تصویری استادیوم شامل 64 دستگاه دوربین تحت شبکه با قابلیت کنترل تماشاچیان

*پیست تارتان از استانداردترین و مجهزترین پیست‌های دوومیدانی کشور با 8 خط مسابقه و قابلیت برگزاری همه ماده‌های ورزش دوومیدانی شامل پرتاب دیسک، چکش، دوی سرعت، استقامت، پرش سه‌گام، پرش ارتفاع و پرش با نیزه و…

*‌سالن همایش 570 نفره با تجهیزات کامل جهت همایش‌های فرهنگی-علمی

*برخورداری از زمین چمنی برابر با استانداردهای سازمان فیفا که از ویژگی‌هایی مثل طبیعی بودن، سیستم گرمایش از کف و زه‌کشی جهت جذب آب‌های سطحی برخوردار است.

*طراحی و نصب صندلی‌هایی با استانداردهای جهانی در دو رنگ آبی و سفید که در دو کلاس عادی و جایگاه ویژه قرار گرفته‌اند.

*وجود 10 سالن چندمنظوره واقع در زیر سکوهای تماشاچیان با هدف استفاده حداکثری از فضاهای موجود

*تجهیز سالن‌های چند منظوره به لوازم ورزشی و تجهیزات ویژه علاقه‌مندان رشته‌های کاراته، تکواندو، بدنسازی، جودو، بدمینتون، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، کونگ‌فو و ژیمناستیک. این سالن‌ها روزانه ظرفیت ارایه خدمات به 5000 نفر را دارا هستند .

*تجهیز سالن‌های چندمنظوره به رختکن ورزشکاران، رختکن مربیان، نمازخانه، دوش و سیستم‌های تهویه با تامین گرمایش و سرمایش استاندارد.

*ظرفیت 1200 وسیله نقلیه در 6 طبقه پارکینگ به مساحت 40 هزار مترمربع و وجود پارکینگ مجزا برای موتورسیکلت و دوچرخه در نزدیک‌ترین محل به ورزشگاه. این پارکینگ‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه خود، می‌توانند در شرایط غیر از مسابقات، جهت رفاه شهروندان شهر بهشت مورد استفاده قرار بگیرند.

*‌حدود 16000 مترمربع محوطه‌سازی با پیش‌بینی قابلیت نصب گیت‌های الکترونیک و فضاسازی مناسب جهت تردد تماشاچیان هنگام برگزاری مسابقه و رفت و آمد ورزشکاران در سالن‌های چندمنظوره.

تجهیزات ویژه ورزشگاه امام رضا(ع) به عنوان یکی از شاخص‌ترین ورزشگاه‌های خاورمیانه، به این مجموعه امکان برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی معتبر را در رشته‌های فوتبال و دوومیدانی می‌دهد. مسابقاتی که نام مبارک امام هشتم، به آن اعتلا می‌بخشد و مشهدالرضا(ع) را کانون توجه مجامع ورزش جهانی قرار می‌دهد که نویدبخش روزهایی روشن‌تر برای شهر بهشت است.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه