حمل و نقل عمومی مشهد | سازمان اتوبوسرانی مشهد

حمل و نقل عمومی در مشهد یکی از راحت ترین روش ها جهت تردد در مشهد می باشد، زیرا دارای وسایل نقلیه متفاوت و ایستگاه های متعدد در سطح شهر می باشد. برای تردد در مشهد می توانید از مترو، بی آر تی، اتوبوس، تاکسی و دوچرخه های اشتراکی استفاده کنید. این وسایل نقلیه در ادامه بررسی شده است.

حمل و نقل عمومی در مشهد با مترو

یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در مشهد، مترو می باشد. متروی مشهد دارای 4 خط بوده که در حال حاضر دو خط فعال و دو خط در حال ساخت دارد. خط یک از ایستگاه فرودگاه به وکیل آباد و خط 2 از خیابان طبرسی به بلوار شهید کاوه می رسند.

حمل و نقل عمومی در مشهد با خط 1 مترو

خط یک مترو دارای 24 ایستگاه می باشد که از پارک وکیل آباد ایستگاه آغازین و ایستگاه فرودگاه، ایستگاه آخر آن می باشد. سر فاصله زمانی قطار در ایستگاه های مختلف بین 4 تا 6 دقیقه می باشد و از ساعت 6 الی 22 فعالیت می کند. ایستگاه های مهم این مسیر شامل ایستگاه فرودگاه، ایستگاه بسیج نزدیک به حرم امام رضا (ع)، ایستگاه شریعتی، ایستگاه پارک ملت، ایستگاه هفت تیر و پارک وکیل آباد می باشد.

پایانه اتوبوسرانی آزادی در مشهد

پایانه آزادی در مرکز شهر و در مجاورت پارک ملت واقع شده است. این پایانه دارای پارکینگ طبقاتی و ایستگاه های مختلف است که با اتوبوس های آن تقریبا به تمام نقاط مشهد دسترسی خواهید داشت. مهم ترین خطوط این پایانه شامل خط 1/38 (پایانه آزادی به حرم و ایستگاه راه آهن)، خطوط 21، 17 و 31 (پایانه آزادی به سرزمین موج های آبی و منطقه الهیه)، خط 25 (پایانه آزادی به حرم و بلوار مصلی) و خط 62 (پایانه آزادی به میدان بیت المقدس در نزدیکی حرم) می باشد.

پایانه اتوبوسرانی بیت المقدس در مشهد

این پایانه در نزدیکی میدان بیت المقدس (فلکه آب) می باشد و دارای اتوبوس های مختلف می باشد که مسیرهای متفاوتی را طی می کنند. خط 86 که از این پایانه به پایانه زکریا می رود در مسیر خود از پارک کوهسنگی عبور می کند و همچنین خط 77 (پایانه بیت المقدس به فرودگاه) از خطوط مهم این پایانه است.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه