برنامه سفر سه روزه به مشهد | زیارتی و سیاحتی

برنامه سفر به مشهد چیزی است که شاید در وهله اول فکر کنید چندان ضروری نیست. اما باید بدانید مشهد دیدنی های بسیاری دارد که خیلی شناخته شده نیستند و بازدید از آن ها می‌تواند خاطرات قشنگی را برای شما رقم بزند. بنابراین نیاز است که برای بازدید از آن ها برنامه ای منسجم داشته باشید.

درباره مشهد

مشهد شهری است که پیش از هر چیز به برکت وجود حرم امام هشتم شیعیان محبوبیت دارد. به این ترتیب سالانه و در تعطیلی های مختلف، میلیون ها زائر و مسافر با خرید بلیط هواپیما مشهد و یا قطار و خودرو شخصی، راهی این شهر می‌شوند تا لحظاتی چند را در جوار ملکوتی این حضرت سپری کنند. در نتیجه با توجه به این ویژگی، نمی‌توان فصل سفر خاصی را برای مشهد مشخص کرد چرا که همیشه این شهر بهشتی با آغوش گرم از مسافران پذیرایی می‌کند. بد نیست بدانید مشهد آب و هوایی چهار فصل دارد و اگر در فصل هایی غیر از تابستان راهی این شهر می‌شوید، بهتر است هر دو نوع لباس گرم و خنک را همراه داشته باشید.

برنامه سفر سه روزه به مشهد

ما برای گشت و گذار و بازدید از مشهد، ۳ روز را در نظر گرفتیم، چرا که اغلب تورهای مشهد در طی ۲ شب و ۳ روز برگزار می‌شوند. در این برنامه تمام آن چه باید در مشهد دید را در اولویت قرار دادیم تا در کنار زیارت، به سیاحت هم برسید. بنابراین خیالتان راحت!

حرم امام رضا (ع)

اول روز زمان مناسبی است که در زمان خلوت تر به حرم امام رضا بروید و در این فضای معنوی ساعتی را سپری کنید.
زمان پیشنهادی بازدید: ۲ تا ۳ ساعت
ساعت بازدید: شبانه‌روزی

موزه مرکزی و موزه فرش

جالب است بدانید در حرم امام رضا دو موزه بزرگ و دیدنی قرار دارد که با نام‌های موزه مرکزی و موزه فرش شناخته می‌شوند. هر دوی این موزه‌ها در یک ساختمان وسیع جا خوش کرده‌اند و برای دسترسی به آن‌ها کافیست تا خودتان را به صحن کوثر برسانید. در موزه مرکزی مجموعه‌ها و کلکسیون‌های جذابی از کاشی کاری‌ها و ضریح‌های قدیمی حرم، نقاشی‌های فاخر، تمبر، سکه و اسکناس، ظروف مختلف، موجودات دریایی، مدال قهرمانان ایرانی و … را خواهید دید. در موزه فرش هم همان طور که می‌توان حدس زد، مجموعه ای از فرش‌ها و قالی‌های نفیس ایرانی در انتظار شماست.

بازار رضا

بازار رضا، بازار معروف و قدیمی مشهد است که درست در نزدیکی حرم امام رضا قرار دارد. در این بازار می‌توانید سوغاتی‌هایی مانند زعفران، نبات، زرشک، مهر و سجاده، چادر نماز و پوشاک تهیه کنید.
زمان پیشنهادی بازدید: ۲ ساعت
نشانی: مشهد، ضلع شرقی فلکه آب
هزینه: رایگان
ساعت بازدید: از ۹ صبح تا ۶ عصر

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه