غذای عروس هلندی| لیست انواع غذاهای عروس هلندی

عروس هلندی از خانواده طوطی سانان و یک پرنده بسیار انسان دوست و باهوش است که بعد از مرغ عشق به عنوان دومین پرنده محبوب در سراسر دنیا شناخته شده است، این پرنده به دلیل هوش بالای خود قادر به سوت زدن، بازی با اسباب بازی، انجام چند ترفند، حرف زدن و بازیگوشی می‌باشد. عروس هلندی در زبان انگلیسی کاکاتیل (Cockatiel) نامیده می‌شود و ذاتا متعلق به استرالیا می‌باشد و هم اکنون در بسیاری از کشور‌های دنیا می‌توان نژاد‌های مختلف از آن‌ها را یافت.

چه غذایی برای عروس هلندی خوب است و چه غذا‌هایی بد؟

عروس هلندی نیز مانند هر طوطی دیگری از انواع دانه‌ها و غلات تغذیه می‌کند و به عنوان غذای اصلی این پرنده شناخته می‌شود. دانه ارزن، کتان، تخم آفتابگردان، شاهدانه، جو دو سر، مخلوط هفت تخم، بلال، نخود فرنگی، پسته، بادام زمینی و انواع آجیل‌ها از دانه‌های مورد علاقه عروس هلندی‌ها به شمار می‌رود. اما در کنار این مواد غذایی برای اینکه پرنده شما انواع ویتامین‌ها و آمینو اسید‌ها را دریافت کند، باید از انواع سبزیجات و مکمل‌های غذایی مانند هویج رنده شده، سیب، گلابی، آلبالو، کلم، کاهو، کرفس، جعفری، اسفناج، جوانه گندم و جو، پلت‌ها و کنسانتره ها، برنج آب پز، تخم مرغ آب پز، سینه مرغ آب پز و… تغذیه کند.

در حالت کلی می‌توان گفت که تمام مواد غذایی سالم و ارگانیک برای تغذیه عروس هلندی مناسب است، به جز مواد غذایی که بسیار شور، بسیار شیرین و حاوی چربی زیادی است که سیستم گوارشی بدن عروس هلندی قادر به هضم این مواد نیست و بیماری‌های زیادی را برای او در پی خواهد داشت.

در لیست غذا‌های ممنوع برای عروس هلندی، لبنیات از همه مهمتر است. تلاش کنید به هیچ وجه عروس هلندی خود را با مشتقات شیر و هر گونه لبنیات، تغذیه نکنید. یکی دیگر از موارد مهم در تغذیه عروس هلندی به ویژه در دو ماه اول، تغذیه کم آن‌ها با تخمه است. هر ۱۰ روز یک بار و آن هم در تعدادی انگشت شمار به او تخمه بدهید. ضمنا به خاطر داشته باشید، سبزیجات و میوه جات زیاد باعث بروز اسهال در عروس هلندی می‌شود.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه