بلیط قطار مشهد، ارزانترین قیمت در نوروز 1403

بلیط قطار مشهد

شهر مشهد دومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران پس از تهران شناخته می‌شود و هرساله به دلیل جاذبه‌های مذهبی، فرهنگی، تفریحی و … بیش از ۲۷ میلیون گردشگر به سمت خود جذب می‌کند و همچنین این شهر به عنوان گردشگرپذیرترین شهر در کل کشور شناخته می‌شود که مهم‌ترین دلایل جذب گردشگر به مشهد را می‌توان جاذبه‌های گردشگری مشهد ازجمله حرم امام رضا، امکانات پزشکی پیشرفته و مراکز تجاری بزرگ نام برد. در میان این گردشگران تعداد زیادی از آن ها با خرید و رزرو بلیط قطار به این شهر سفر می‌کنند. زیرا سفر با قطار یکی از ارزانترین و امن‌ترین راه های سفر است.

انواع قطار مشهد و امکانات آن ها

پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم که شهر مشهد پذیرای مسافران و گردشگران زیادی در تمامی فصول و مناسبت‌های سال است و بسیاری از این گردشگران برای سفر به مشهد از مسیر‌ها ریلی و قطار اسفاده می‌کنند. بنابراین، بهترین و مدرن ترین های ناوگان ریلی کشور در این مسیرها فعالیت دارند. این قطارها امروزه به چندین دسته تقسیم می‌شوند.: قطارهای چهارتخته ۳ ستاره که قدیمی‌تر هستند اما برای سفری اقتصادی مناسب‌اند، قطارهای شش تخته که اغلب ارزان ترین انتخاب بعد از قطارهای اتوبوسی هستند و برای سفرهایی با تعداد مسافر ۵ یا ۶ نفر در هر کوپه مناسب‌اند. قطارهای پنج ستاره و بسیار لوکسی نیز وجود دارند که همانند به هتلی متحرک تمامی امکانات رفاهی را برای مسافرانشان فراهم می‌کنند.

معرفی راه آهن مشهد و امکانات آن

جالب است بدانید که ایستگاه راه آهن مشهد یکی از پر تردد‌ترین ایستگاه‌های راه‌آهن در ایران است. این به این دلیل است که شهر مشهد یکی از شلوغ‌ترین و مسافرپذیر‌ترین شهرهای ایران است و هرساله تعداد زیادی گردشگر از طریق راه‌های مختل به این شهر شلوغ سفر می‌کنند. بنابراین راه آهن مشهد نیز سهم مهمی از گردشگری این شهر دارد و علاوه‌بر اهمیتی که در حمل‌ونقل مسافران به مشهد دارد یک شاهکار معماری نیز محسوب می‌شود. 

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه