سال 1403 نماد کدام حیوان است؟

جزئیات تحویل سال 1403؛ از ساعت تحویل تا حیوان سال 1403

ماه های پایانی سال 1402 نزدیک است و کم کم به استقبال بهار و سال نو 1403 می رویم،فرا رسیدن نوروز با ساز و دهل، قرآن و صلوات، حافظ و هفت سین به هر ایرانی نوید عشق و شادی و تازه شدن می بخشد. بسیاری از کاربران در ماه‌های پایانی سال و با نزدیک شدن به سال نوبه دنبال کسب اطلاعاتی از زمان تحویل سال 1403، رنگ سال 1403 و حیوان سال 1403 می باشند .

لحظه تحویل سال 1403

در مورد موضوع مهم سال 1403 چه ساعتی است و سال 1403 چه ساعتی تحویل میشود، هم باید بدانید که لحظه تحویل سال 1403 شمسی به ساعت ایران برابر است با ساعت شش و 36 دقیقه بامداد روز چهار شنبه 1 فروردین 1403 شمسی، برابر با 20 مارس (مارچ) 2024 میلادی و 9 رمضان 1445 قمری.با شروع سال جدید در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر مثل ازبکستان، گرجستان، ارمنستان و … عید نوروز جشن گرفته می شود.

سال ۱۴۰۳ چه حیوانی است ؟

در فرهنگ ایرانی، هر سال جدید را به یکی از گونه های حیوانی در طبیعت نسبت می دهند. نماد حیوان سال ۱۴۰۳ نیز اژدها می باشد. نسبت دادن سال ها به یکی از حیوان ها باعث شده تا بر اساس ویژگی های هر کدام از حیوان ها، اقدام به ارائه طالع بینی متولدین در سال های مختلف کنند. اژدها در بسیاری از افسانه ها و داستان های قدیمی نماد قدرت و پیشرفت است.اژدها را سمبل بخت و اقبال نیک دانسته و نشانه ای از پیشرفت و ترفیع در زندگی تصور دارند. اژدها را در کشورهایی مثل چین، هند، ژاپن و بسیاری از جزایر اطراف آن نیز نماد تندرستی، نجابت و طول عمر می دانند. امیدواریم که سال ۱۴۰۳ برای تمام افراد در سراسر جهان به ویژه ایرانیان سالی پر از موفقیت و پیشرفت باشد.

حیوان و نماد سال 1403،  اژدها

اژدها در فرهنگ چینی جایگاه ویژه‌ای دارد. نمادی از قدرت، قوت و خوش شانسی است. اژدها موجودات افسانه‌ای هستند که غالبا بصورت موجوداتی آتشین با توانایی کنترل آب و باران به تصویر کشیده می‌شوند. آنها به عنوان محافظان و ثروت آوران مورد احترام هستند و اعتقاد بر این است که حضور آنها برداشت و رفاه فراوان را تضمین می‌کند.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه