10 نکته طلایی هنگام سفر با قطار

با سلام و احترام
باید ها و نباید های سفر با قطار که تجربه ای لذت بخش را برایتان به همراه می آورد + نکات مهم سفر با قطار

 قطار یکی از امن ترین وسایل نقلیه برای سفر می باشد. بدون هیچ نگرانی و استرسی در کوپه ی خود نشسته و قطار راه خودش را به روی ریل ها ادامه میدهد. هرچند سوانح قطاری نیز اتفاق می افتد اما آمار آن بسیار اندک می باشد و در حال حاضر کمترین میزان حادثه را نسبت به سایر وسایل نقلیه داشته است.

با این حال هر وسیله ی نقلیه ای معایب و مزایای خود را دارد که اگر بخواهیم در کنار تمام مزایای قطار به یک عیب بزرگ اشاره کنیم راه طولانی سفر می باشد. قطار به دلیل سرعت استاندارد و متوقف شدن های نسبتا طولانی در ایستگاه های مختلف ، رسیدن به مقصد را طولانی تر از وسیل دیگر کرده است. با این حال لازم است در طول سفر نکات مهمی را بدانید تا بتوانید بهترین تجربه ی خود را از سفر با قطار داشته باشید.

1- زیاد نخورید!

بله اولین نکته ای که  شاید مهم تر از نکات دیگر در سفر با قطار باشد حفظ سلامتی تان است. اکثر مردم به دلیل اینکه در قطار یکجا نشسته و یا با یکدیگر مشغول صحبت و حرف زدن می باشند در نتیجه خوراکی و غذای بیشتری در طول سفر میخورند تا به نوعی خود را مشغول کنند.البته این مساله شامل همه نمی شود.

2- اگر اهل چای هستید، با خود فلاکس به همراه داشته باشید

توجه داشته باشید که خدمات قطار تنها شامل یک سرویس چای می باشد و اگر مجددا درخواست چای کنید باید هزینه ی مجزا بپردازید. پس اگر در طول سفر زیاد چای میخورید حتما با خود فلاکس به همراه داشته باشید. هر چند هزینه ی آبجوش از شما گرفته می شود اما به نسبت هزینه ی سرویس چای بسیار کمتر می باشد.

3- خوش برخورد باشید!

شما ممکن است در کوپه ی خود با افراد غریبه ای رو به رو شوید. کنار آمدن نصف روزه یا یک روزه با فردی متفاوت از شما سفر را برای شما آسان تر می کند. همیشه سعی کنید برخورد خوب داشته باشید و به خودتان یا دیگران سخت نگیرید.

4- اگر گرمایی هستید در تخت طبقه ی دوم نخوابید

کوپه های قطار دارای تخت هایی هستند که در بالای کوپه به عنوان تخت طبقه ی دوم تعبیه شدند. معمولا افراد جوان تر که بالا و پایین رفتن از تخت برایشان مشکل نیست بر روی این تخت ها میخوابند. با این حال اگر گرمایی هستید سعی کنید از تخت های بالا استفاده نکنید. چرا که با بسته بودن محیط قطار و روشن بودن دستگاه گرمایشی در فصل سرد سال دما به سمت بالا می رود و محیط بالا را بسیار گرم میکند.

5- دستمال توالت به همراه داشته باشید!

به همراه داشتن دستمال توالت رعایت یکی از مهم ترین اصول بهداشتی در قطار محسوب میشود، هر چند در هر سرویس بهداشتی داخل قطار دستمال توالت تعبیه شده، ولی اگر از آن دسته افراد حساس هستید که نمیخواهید از دستمال توالتی که در توالت عمومی قرار داده شده استفاده کنید، بهتر است حتما با خود دستمال توالت و دیگر لوازم بهداشتی از جمله مسواک و خمیر دندان به همراه داشته باشید.

6 – شارژر و هدفون فراموش نشود

یکی از وسایل مهم در سفر شارژ و هندزفری می‌باشد چرا که امروزه بیشتر افراد وقت خو را با تلفن می گذرانند .
شارژر برای لپ تاپ یا دیگر وسایل نیز ضروری است. همچنین اگر بخواهید در طول مسیر به موسیقی گوش کنید و در ذهنتان با خودتان خلوت کنید، هدفون یکی دیگر از این لوازم ضروری می باشد. اما ترجیحا لوازم خود را قبل از ورود به قطار به طور کامل شارژ کنید

7-خوراکی به همراه داشته باشید

با اینکه در نکات قبل تر به این اشاره کردیم که در خوردن زیاده روی نکنید، با این حال به همراه داشتن چند عدد خوراکی بی خطر می باشد. یکی از محبوب ترین تنقلات در طول سفر با قطار تخمه می باشد که چرا که میتواند شما را مدت ها سرگرم کند!

8 – کیف و چمدان هایتان را  قبل از حرکت قطار چک کنید

بارها اتفاق افتاده که هنگام حرکت قطار مسافری متوجه می شود که یکی از چمدان ها یا ساک هایش را نیاورده و دیگر کار از کار گذشته است. قبل از انکه قطار حرکت کند و یا در ایستگاه قطار چند بار لوازم خود را چک کنید تا سفر برایتان ناخوشایند نشود.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه