بلیط هواپیما ویژه نوروز 1403

بلیط هواپیما ویژه نوروز ۱۴۰۲ برای عزیزانی است که در تعطیلات نوروز و سال نو قصد سفر هوایی دارند. بلیط‌ های سفرهای نوروزی معمولا از چند ماه قبل خریداری می‌شود و ظرفیت هتل‌ها و پروازها برای این تعطیلات معمولا سریع تکمیل شده و پیدا کردن بلیط با قیمت مناسب در روزهای نزدیک به تعطیل سخت است.

سیستمی یا چارتری بودن پرواز

بلیط هواپیما را می‌توان از نظر نوع عرضه کننده بلیط به ۲ دسته سیستمی یا چارتری تقسیم کرد. بلیط‌ های سیستمی به‌طور مستقیم توسط شرکت‌های هواپیمایی عرضه می‌شوند. قیمت این دسته از بلیط‌ ها در تمام طول سال ثابت است و اگر از چند ماه زودتر اقدام به خرید این نوع از بلیط‌ بکنید، می‌توانید قیمت کمتری را بابت تهیه آن‌ بپردازید.

بلیط‌ های چارتری توسط آژانس‌های گردشگری که صندلی‌های یک پرواز را به‌طور کامل چارتر کرده‌اند، به فروش می‌رسد. هرچه تاریخ شروع پرواز بلیط‌ های چارتری نزدیک‌تر شود، می‌توانید تخفیف بیشتری را در هنگام خرید بگیرید. قیمت این دسته از بلیط‌ ها ثابت نیست و بنا به سیاست‌های آژانس گردشگری می‌تواند حتی بیشتر از بلیط‌های سیستمی شود.

شرکت هواپیمایی

برای سفر خارجی می‌توانید از بین شرکت‌های هواپیمایی داخلی یا خارجی یکی را برگزینید. اگر به‌ دنبال بلیط ارزان‌ قیمت می‌گردید، پیشنهاد ما این است که بلیط شرکت‌ های هواپیمایی داخلی را انتخاب کنید. چراکه بدلیل تفاوت قیمت ارز، بلیط ایرلاین‌های خارجی گران تر از ایرلاین‌های داخلی است.

زمان خرید بلیط

زمان خرید بلیط یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت نهایی بلیط هواپیما است. در بخش‌های قبلی درباره پروازهای سیستمی و چارتری صحبت کردیم. گفتیم که در پروازهای سیستمی هر چه زودتر از تاریخ شروع پرواز، بلیط خود را تهیه کنید، هزینه کمتری را خواهید پرداخت.

اما در پروازهای چارتری، می‌توانید تا لحظه نود نیز صبر کنید تا قیمت این دسته از بلیط‌ ها به کمترین میزان خود برسد و سپس آن‌ها را خریداری کنید، هرچند در این نوع از بلیط ه هم امکان پر شدن ضرفیت پرواز ه وجود دارد.

پست های مرتبط

هتل قیمت مناسب کیش

تعیین بودجه سفر از اولین اقداماتی است که برای برنامه ریزی سفر انجام می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید و به… بیشتر بخوانید

تهران نجف

نجف به عنوان یکی از شهرهای مذهبی و مقدس شیعیان، میزبان شیعیان از سرتاسر دنیاست. پرواز نجف از پرطرفدارترین پروازها… بیشتر بخوانید

بلیط آنتالیا

خرید بلیط تهران آنتالیا یکی از محبوب‌ترین پروازهای ترکیه در میان مسافران ایرانی است.اگر به دنبال بلیط ارزان هستید، باید… بیشتر بخوانید

به بحث بپیوندید

جستجو
اندازه
قیمت
امکانات رفاهی
امکانات

مقایسه اقامتگاه ها

مقایسه